WSKAZÓWKI, JAK ZNALEŹĆ MIESZKANIE PRZED PRZEPROWADZKĄ DO NOWEGO MIASTA.

Jeśli masz zamiar przeprowadzić się do nowego miasta, którego nie znasz, znalezienie mieszkania może być nieco trudne. Trudno jest nie tylko wybrać mieszkanie przed osobistym spojrzeniem na nie, ale może też być trudno nawet wiedzieć, które dzielnice będą pasować do Twoich potrzeb, dopóki nie będziesz mieszkał w mieście przez jakiś czas. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest wprowadzenie się do nowego mieszkania lub dzielnicy, która w najlepszym razie nie jest tym, czego szukasz.

Rozpocznij od badania dzielnic.

Pierwszym krokiem jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby określić, które dzielnice będą dla Ciebie najbardziej idealne. Bez względu na to, czy potrzebujesz dzielnicy, która jest łatwa do dojazdu do pracy, takiej, która jest przystępna cenowo, czy po prostu szukasz powierzchni, która Ci odpowiada, możesz wiele odkryć na temat dzielnic, korzystając z Internetu.
Możesz chcieć nawiązać kontakt z przyjaciółmi, członkami rodziny, a nawet znajomymi, którzy tam mieszkają, i poprosić o ich radę. Prawdopodobnie z przyjemnością podadzą Ci kilka dobrych opcji.

Zapytaj swoich pracodawców.

Jeśli starasz się znaleźć dzielnice lub apartamenty, które są blisko pracy, możesz porozmawiać z pracodawcami o pomocy.
Będą oni przynajmniej w stanie pomóc w znalezieniu dzielnic, które będą łatwo dostępne z biura, i jest możliwe, że będą w stanie połączyć się z nieruchomością lub lokalnym mieszkaniem-wyszukiwarki usług, które można uznać za pomocne.

Zdecyduj, czego pragniesz.

Po lepszym zbadaniu dzielnic, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia, musisz nadać priorytet swojej liście życzeń. Najpierw zdecyduj, jakiego typu mieszkania szukasz.
Następnie zapisz niektóre funkcje i stwórz osobną listę funkcji, których potrzebujesz. Może to być dowolna liczba czynników, takich jak media, miejsce parkingowe, pralnia w budynku, portier, sala treningowa i tak dalej. Wiedząc, czego chcesz, zawęzisz setki ofert online, które są o wiele łatwiejsze.

Uruchomić komputer w trybie online.

Jeśli chodzi o oferty online, większość wyszukiwania apartamentów trzeba będzie przeprowadzić w Internecie. Możesz szukać dostępnych apartamentów, które spełniają niektóre z Twoich wymagań (będziesz mógł wyszukiwać według powierzchni, rodzaju apartamentu, ceny i udogodnień).
Możesz również korzystać z internetowych stron, aby przeglądać oferty i uzyskać lepszy obraz tego, jak wyglądają ceny w każdej dzielnicy, którą jesteś zainteresowany.

Zwróć uwagę na sposób komunikowania się wynajmujących.

Kiedy już zaczniesz łączyć się z wynajmującymi, zwróć uwagę na sposób, w jaki się z Tobą komunikują. Jeśli od razu zareagują i chętnie podzielą się informacjami, których potrzebujesz, jest to bardzo dobry znak.
Właściciele, którzy nie odpowiedzą od razu, nie odpowiedzą na Twoje pytania lub w inny sposób nie komunikują się, powinni być na czerwonej liście. mieszkanie może nie być dokładnie tym, co reklamują lub najemcy mogą być trudno dostępni w przyszłości, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował ich pomocy w zakresie konserwacji lub cokolwiek innego.

Rozważyć pobyt.

Jeśli szukasz tylko online, wydaje się to przytłaczające lub ryzykowne dla Ciebie. Dlatego może warto pomyśleć o zarezerwowaniu kilku dni na krótką wycieczkę do nowego miasta. Zaplanuj czas, a następnie skontaktuj się z niektórymi właścicielami, z którymi rozmawiałeś, i poproś o ustawienie wizyt osobistych.
Bądź przygotowany do ubiegania się o mieszkanie na miejscu, więc przynieść dowód osobisty i trzy ostatnie odcinki płatności, wraz z wystarczającą ilością pieniędzy, aby zapłacić za wpłaty, opłaty za zgłoszenie i pierwszy miesiąc czynszu.

Poproś znajomych o pomoc.

Jednym z najlepszych sposobów jest poproszenie przyjaciół lub członków rodziny, którzy mieszkają w mieście, aby odwiedzili dla Ciebie miejsce, w którym chcesz zamieszkać. Będziesz mógł zaufać ich opiniom, a oni mogą dostarczyć Ci tyle zdjęć, ile potrzebujesz.

Nie podpisuj się, zanim nie zobaczysz.


Niezależnie od tego, czy poprosimy znajomych o pomoc, czy po prostu poprosimy wynajmującego lub zarządcę budynku o jak najwięcej zdjęć, najlepiej nie podpisywać umowy najmu przed wizytą w tym miejscu. Zapytaj wynajmującego, czy możesz poczekać.

Podobne wpisy