JAK ZAPEWNIĆ ZWIERZĘTOM KOMFORT PODCZAS PRZEPROWADZKI?

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się po kraju, czy po prostu na drugą ulicę do nowego mieszkania, jednym z głównych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, jest Twoje zwierzę. Nasze zwierzęta są szczególną częścią naszej rodziny, a one wymagają szczególnej uwagi i rozwagi, gdy się przeprowadzamy. Pomóż swoim zwierzętom szybko się dostosować do nowego otoczenia i bezstresowo przemieszczaj się za pomocą tych wskazówek.

Przed przeprowadzką.

Jeśli przeprowadzasz się do nowego stanu, skontaktuj się z Państwowym Urzędem Weterynaryjnym i poproś o przepisy i regulacje dotyczące zwierząt domowych. Sprawdź nowe przepisy obowiązujące w Twoim mieście, ponieważ w niektórych miastach obowiązują przepisy dotyczące rasy. Na kilka tygodni przed przeprowadzką należy odwiedzić aktualnego lekarza weterynarii w celu uzyskania kopii dokumentacji weterynaryjnej, świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz świadectwa zdrowia. Dodatkowo, zapytaj obecnego lekarza weterynarii, czy wie o dobrych praktykach w Twoim nowym mieście. Pamiętaj, aby na wypadek zgubienia zwierzęcia założyć obrożę z wszelkimi wymaganymi identyfikatorami. Jeśli to możliwe, utrzymaj rutynę, w tym karmienie i spacery.

Przeprowadzka.

Określ najlepszy sposób transportu zwierzęcia. Przeprowadzka jest wystarczająco stresująca, więc jeśli planujesz jechać do nowego domu, to prawdopodobnie w najlepszym interesie zwierzęcia jest być samochodzie z tobą w dzień przeprowadzki.

Jeśli podróżujesz z małymi zwierzętami domowymi, takimi jak ptaki, świnki morskie itp., zachowaj ich spokój, umieszczając koc na klatce.

Przeprowadzka może wymagać postoju, w tym noclegu w hotelu. Zadzwoń szybciej i znajdź hotel, w którym mogą przebywać zwierzęta domowe. Jeśli jesteś entuzjastą ryb, zatrzymaj się w lokalnym sklepie zoologicznym i poproś o specjalne pojemniki na ryby, aby bezpiecznie je przetransportować.
Aby Twoje zwierzę czuło się bardziej komfortowo podczas jazdy samochodem, przynieś mnóstwo przysmaków i zabawek, a także starą koszulkę z zapachem. Zadbaj o to, aby Twój pupil był nawodniony i nakarmiony, dostarczając mu dwa plastikowe pojemniki na słodką wodę i jedzenie. Miej smycz do chodzenia z psem, gdy zatrzymujesz się podczas jazdy samochodem, i przynoszą mnóstwo papierowych ręczników na wypadek zachorowania zwierzęcia w czasie jazdy.

Twój nowy dom.


Przybycie do nowego miejsca oznacza, że drzwi będą otwarte i zamknięte przez cały dzień. Aby zapobiec ucieczce zwierzaka, zaznacz jeden z pokoi jako pokój dla zwierząt za pomocą takich przedmiotów jak zabawki, miseczki, przysmaki i legowisko. Mimo że Twój pies był dobrze wyszkolony w ostatnim domu, podczas spacerów trzymaj go na smyczy, aby mógł zapoznać się z nowym otoczeniem. Psy przystosowują się do nowego domu kilka dni, podczas gdy koty przystosowują się do niego kilka tygodni. Pamiętaj, że choć przeprowadzka była płynna, Twój pupil może być zestresowany i źle się zachowywać.
Ważne jest, aby trzymać się swojej rutyny przy osiedlaniu się w nowym domu. Przechowuj miski z wodą i jedzeniem w miejscu podobnym do starego miejsca, a także legowisko Twojego pupila, a także kontynuuj karmienie i spacery zwierząt w tym samym czasie.

Podobne wpisy