Ekologiczne baterie łazienkowe

W trakcie wyboru odpowiedniej baterii łazienkowej nie należy kierować się jedynie jej wyglądem, ale również funkcjonalnością. Na rynku pojawiły się również baterie ekologiczne, które pomagają ograniczyć zużycie wody, co w efekcie przekłada się na wysokość rachunków na koniec miesiąca. Jest to szczególnie przydatna informacja dla wszystkich osób, które noszą się z zamiarem remontu łazienki lub zaczynają ją wyposażać od podstaw.

Główne cechy baterii ekologicznych

Baterie łazienkowe, które zyskały miano ekologicznych cechuje różnorodność zaworów i filtrów, które przedłużają żywotność całej baterii, zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie oraz znaczną oszczędność wody i energii. Baterie termostatyczne, które zaliczają się do grupy ekologicznych, pozwalają na ustawienie optymalnej temperatury wody, co z kolei przekłada się na maksimum komfortu dla użytkownika. Ponadto pozwalają one również zaoszczędzić nawet do 50% wody oraz energii. Dodatkowo nowoczesne baterie ekologiczne charakteryzują się bardzo ciekawym i przyciągającym oko designem, dzięki czemu doskonale wpasują się w aranżację praktycznie każdej łazienki.

System Eco

Baterie łazienkowe ekologiczne są wyposażone w przełącznik Eco, który charakteryzuje się obecnością ogranicznika przepływu. To właśnie dzięki temu ogranicznikowi bateria zapewnia nadzwyczajną redukcję zużycia wody. Użycie tego przycisku pozwala na znaczne ograniczenie zużycia wody, co z kolei w dalszych etapach przekłada się na obniżenie rachunków za wodę. Baterie wyposażone w głowicę Eco posiadają specjalistyczne perlatory z ogranicznikiem przepływu, dzięki czemu strumień wody nie jest zależy od jej ciśnienia. W ten sposób perlatory potrafią drastycznie zmniejszyć zużycie wody z 12 do nawet 5 litrów na minutę! Oznacza to, że oszczędności wynoszą więcej niż 50% – czyli bardzo dużo.

Dodatkowo, decydując się na zakup baterii ekologicznej warto również zwrócić uwagę na specjalną głowicę, która oszczędza wodę nie dopuszczając do niepotrzebnego zużycia gorącej wody.

Bardzo ciekawym systemem, który często można spotkać w przypadku baterii ekologicznych jest anti-scale, który zapobiega osadzaniu się osadu wapiennego na perlatorze i całej baterii, co nie tylko wpływa na jej dłuższą żywotność, ale także na walory estetyczne całej baterii.

Podobne wpisy